Jesteś w: Start / Strona główna / Sylwestrowa propozycja dla studnetów od RAPP

Sylwestrowa propozycja dla studnetów od RAPP

Sylwestrowisko tuż, tuż. Trwa odliczanie.
Sylwestrowa propozycja dla studnetów od RAPP

Sywestrowisko z RAPP

Rekolekcje połączone z balem sylwestrowym, a może bal z rekolekcjami? Na pewno kilka dni wspólnej modlitwy i konferencji o wierze - wszystko w atmosferze studenckiej zabawy, zwieńczonej odliczaniem ostatnich sekund przed nadejściem 2014 roku i szaleństwem na parkiecie.

Sylwestrowisko to obóz organizowany przez ogólnopolski Ruch Akademicki Pod Prąd, wydawcę chrześcijańskiego magazynu dla studentów "płyń Pod Prąd". W tym roku studenci skupieni wokół organizacji (i nie tylko) przywitają Nowy Rok w Zakopanem Kościelisku.

"Jak zwykle na naszych obozach będzie coś dla ducha i coś dla ciała: wykłady, seminaria, wspólna zabawa, rozmowy na poważne i mniej poważne tematy, okazja do spotkania starych znajomych z innych miast i poznania nowych ciekawych ludzi" - zachęcają organizatorzy, dodając, że zapraszają również osoby spoza RAPP.

Gośćmi będą psycholog i publicysta Karol Sobczyk oraz pracownik mt28 i podróżnik Zbyszek Masewicz. Poprowadzą oni konferencje na tematy związane z wiarą. Karol Sobczyk jest członkiem Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej. Stoi też na czele fundacji „Głos na Pustyni", której celem jest "metodologiczne przygotowanie wierzących do przemiany własnego życia w oparciu o nauczanie Pisma Świętego". Hasło konferencji sylwestrowej to: "Co ja tutaj robię?".

To już kolejna wyjazdowa impreza sylwestrowa organizowana przez RAPP.  Tutaj przeczytasz o szczegółach obozu, który potrwa od 28 grudnia do 2 stycznia. Im bliżej Sylwestra, tym trudniej nabyć bilety na pociąg lub autobus do Zakopanego, więc lepiej zadbać o to wcześniej.

A oto dlaczego warto:

(Link bezpośredni do filmiku:https://skydrive.live.com/?cid=999442ed94743c51&id=999442ED94743C51%21992&sff=1&authkey=!AHWB55QxLTm9IOA)

 

Sylwestrowisko to tylko jedna z propozycji warszawskich środowisk chrześcijańskich skupiających młodych ewangelizatorów. Wspólne powitanie roku 2014 w atmosferze zabawy i modlitwy proponują też m.in. wspólnoty w duszpasterstwach akademickich. O szczegółach można przeczytać na ich stronach internetowych.

Ruch Akademicki pod Prąd działa na 24 uczelniach w kilku miastach Polski, m.in. w Warszawie.