Jesteś w: Start / Strona główna / Powrót Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji

Powrót Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji

Warszawski Zespół ds. Nowej Ewangelizacji reaktywowany! Spotkania odbywają się co miesiąc. W planach jest już kolejny "Tydzień Misyjny".
Powrót Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji

Kościół św. Jakuba


O nowych pomysłach na ewangelizację organizatorzy "Misji Warszawy 2012" będą rozmawiać w parafii św. Jakuba na najbliższym spotkaniu. Tradycyjnie zaproszeni są wszyscy, którzy chcieliby włączyć się w inicjatywę i mają zapał do działania.

Będzie to już trzecie spotkanie reaktywowanego w grudniu zespołu, w skład którego wchodzą przedstawiciele 13 wspólnot warszawskich i ruchów katolickich, m.in. Woda Życia, Galileo, Ruch Światło Życie i Soli Deo. – Spotykamy się aby kontynuować lub, w przypadku niektórych, podjąć współpracę na polu Nowej Ewangelizacji w naszym mieście - mówi ks. Roman Trzciński z parafii św. Jakuba. Zaproszeni są przedstawiciele wszystkich warszawskich wspólnot i ruchów katolickich.

Kolejne spotkanie  przewidziane jest na niedzielę, 2 lutego, godz. 15.30.
Odbędzie się w parafii św. Jakuba przy pl. Narutowicza (sala DA w budynku plebanii, na lewo od kościoła). Wejście od ulicy Barskiej 2, pierwsza klatka, parter.

– Warszawa jest miastem szczególnie narażonym na nurty przeciwne kościołowi katolickiemu. Tym bardziej potrzeba, abyśmy się jednoczyli i współdziałali dla dobra naszej wspólnoty Kościoła lokalnego. A ze względu na to, że jesteśmy miastem stołecznym nasza rola jest szczególna - nasze działania mają promieniować na całą Polskę i świat a nasze zadanie jest pilne i konieczne – tłumaczy ksiądz, który w swojej parafii opiekuje się między innymi wspólnotą akademicką "Woda Życia".

"Tydzień Misyjny" już w maju

W ramach spotkań omawiane są m.in. zadania dla warszawskich wspólnot w związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. oraz kontynuacja Tygodnia Ewangelizacji Warszawy. Tak zwany „Tydzień Misyjny” odbędzie się po raz drugi 24 maja – 1 czerwca tego roku, po rocznej przerwie.

Ponadto w czerwcu w Warszawie odbędzie się Festiwal Nadziei – ekumeniczne spotkanie z Franklinem Grahamem na Stadionie Legii, połączone z koncertami muzyki chrześcijańskiej. Zespół ds. Nowej Ewangelizacji jest odpowiedzialny m.in. za przygotowanie stoiska z literaturą kerygmatyczną i za włączenie stołecznych wspólnot we wspólne przeżywanie tego wydarzenia.

O międzynarodowym projekcie "Misja miast", w który w 2012 roku włączyła się Warszawa pod hasłem „Misja Warszawy”, można więcej przeczytać tutaj. Projekt został zainaugurowany przez z Jego Eminencję Kazimierza Kardynała Nycza.

w kategorii: