Jesteś w: Start / Strona główna / Nick Vuijcic - zobacz, jak ewangelizuje słynny Australijczyk

Nick Vuijcic - zobacz, jak ewangelizuje słynny Australijczyk

Słynny na całym świecie ewangelista pozbawiony kończyn odwiedził Paragwaj. W trakcie wizyty w tamtejszym parlamencie kongresmeni na jego prośbę uklękli i modlili się.

Nick Vujicic znany jest z tego, że porusza serca tłumów, a niezwykła charyzma z jaką to robi płynie z modlitwy i pokory wobec Boga. Jak inaczej udałoby mu się sprawić, żeby niemal cały parlament w jednej chwili ukląkł i modlił się z nim do Jezusa?

- Chciałbym zachęcić was, byście uklękli przed Panem, właśnie teraz. Pomódlmy się - wezwał członków paragwajskiego Kongresu. W krótkiej modlitwie Australijczyk podziękował Jezusowi za Jego miłość i za cały Paragwaj. Poprosił Boga m.in. o pokój, radość, mądrość i błogosławieństwo dla rodzin. Powierzył mu wszystkich tamtejszych polityków, Niektórzy kongresmeni nie byli zadowoleni, wszyscy byli zdziwieni, ale wielu dołączyło do modlitwy, Paragwaj jest uznawany za kraj świecki.

Cały tekst modlitwy przetłumaczył chrześcijański portal Chnnews. Znajdziesz go tutaj wraz z filmem z parlamentu oraz relacją na temat dwudniowej podróży Vuijcica do Paragwaju.

Nick Vuijcic podróżuje po całym świecie jako kaznodzieja i mówca motywacyjny, należy do kościoła baptystów. Często opowiada o tym, jak oddał swoje życie Bogu. Postanowił, że chce dzielić się z innymi wiarą i dawać im nadzieję. Historia jego życia jest niezwykła. Mieszka w Australii, ale jest pochodzenia serbskiego. Przyszedł na świat z rzadką chorobą - urodził się bez rąk i nóg. Nie przeszkodziło mu to w realizacji marzeń - nauczył się jazdy na deskorolce, grał na perkusji, grywał w golfa, ukończył studia. Od najmłodszych lat angażuje się w akcje charytatywne. Jego przemówienia są znane w wielu krajach. Dziś prowadzi fundację "Life without limbs" i grupę modlitewną. Jest żonaty z piękną Kanae Miyaharą. Mają syna.