Jesteś w: Start / Strona główna / Kurs Alfa – w styczniu rusza nowa edycja

Kurs Alfa – w styczniu rusza nowa edycja

Pizza, pasta, pierogi i rozmowy o wierze: wspólnota akademicka „Woda Życia” ogłosiła start kolejnych kursów Alfa.

 

W styczniu ruszyła już druga w tym roku akademickim seria kursów Alfa organizowanych przez duszpasterstwo akademickie przy parafii św. Jakuba - studentów, absolwentów i innych członków wspólnoty "Woda Życia".

Cotygodniowe spotkania będą odbywać się tradycyjnie w czwartki o 19:30 w sali św. siostry Faustyny obok kościoła św. Jakuba przy pl. Gabriela Narutowicza. Równoległe kursy organizowane są w trzech innych lokalizacjach, w inne dni tygodnia. Więcej informacji na ten temat na stronie: www.czegoszukasz.org.pl.

Pierwsze styczniowe spotkania już się odbyły, więc zainteresowane osoby powinny dołączyć jak najszybciej. Udział w wykładach poprzedzonych kolacją jest bezpłatny.

Kurs Alfa skierowany jest do wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o chrześcijaństwie. Mogą w nim uczestniczyć zarówno osoby wierzące, jak i niewierzące, młodsze i starsze. Szczególnie zaproszone są osoby, które przeżywają kryzys wiary. Cykl 10 spotkań uzupełniony jest wspólnym weekendowym wyjazdem rekolekcyjnym.  

Tematy spotkań ujęte są w prosty sposób i dotyczą fundamentalnych kwestii wiary, np. "Kim jest Jezus?", "Dlaczego umarł za nasze grzechy", albo "Kim jest Duch Święty". Na Alfie zawsze jest też czas na zadawanie pytań i rozmowy z innymi uczestnikami.

„Woda Życia” nie jest jedyną warszawską wspólnotą organizującą kursy Alfa. Jednak nikt inny w katolickim środowisku akademickim stolicy nie robi tego na tak dużą skalę i tak długo.

 Tu zobaczysz film promujący Alfę: https://www.youtube.com/watch?v=SEPPKcuqJAE

Jeszcze dwa lata temu „Woda Życia” prowadziła kurs tylko w sali św. siostry Faustyny i mniejszych salach na terenie kościoła.  Z czasem liczba uczestników każdej edycji przekroczyła sto osób, zaczęło brakować miejsca dla wszystkich. Również wspólnotowa „ekipa” kursu się powiększa. Sami uczestnicy (głównie studenci) często zgłaszają się do pomocy przy kolejnych edycjach. Od niedawna równolegle z kursami w sali św. siostry Faustyny odbywają się kursy w innych lokalizacjach w Warszawie i poza miastem.

O kursach Alfa, jako narzędziu ewangelizacji przeczytasz tutaj. Są one organizowane w 163 krajach świata. Idea narodziła się w Wielkiej Brytanii w kościele anglikańskim, ale katoliccy biskupi uznali kursy Alfa za dobre narzędzie ewangelizacji i zaczęli wspierać rozwój ich katolickiej „wersji”. Na stronie stronie stowarzyszenia Alfa Polska można dowiedzieć się więcej o tym, jak działają kursy Alfa w Polsce i na świecie.