Jesteś w: Start / Strona główna / Ks. Peter Hocken - "ekspert" od Ducha Świętego w Warszawie

Ks. Peter Hocken - "ekspert" od Ducha Świętego w Warszawie

Słynny apostoł Kościoła katolickiego na rzecz Nowej Ewangelizacji wystąpi na konferencji, gdzie opowie m.in. o tym, co mówi dziś Kościołowi Duch Święty.

 

Charyzmatyk, teolog, ekumenista - ks. dr Peter Hocken przyjeżdża do Polski. Na konferencji ewangelizacyjnej on i inni zaproszeni goście (m.in. bp Tadeusz Pikus i ks. Roman Trzciński) opowiedzą o tym "co Duch Święty mówi dziś do Kościoła" oraz "jak ma wyglądać życie naszych parafii i wspólnot w kontekście zmian przyjętych podczas Soboru Watykańskiego II".

Konferencja odbędzie się 8 lutego przy warszawskim kościele św. Jakuba na Ochocie (pl. Narutowicza 1). Wydarzenie poprzedzi Msza Św. o 8:00, którą odprawi ks. biskup Tadeusz Pikus. O tym jak wziąć w nim udział przeczytasz tutaj (kliknij w link).

Ks. dr Peter Hocken jest słynnym na całym świecie nauczycielem i wykładowcą. W swoich wystąpieniach podkreśla rolę głoszenia kerygmatu, czyli podstawowych prawd wiary. Nie chodzi tu o doktrynę, czy teologię, ale to co jest wspólne dla wszystkich kościołów chrześcijańskich na całym świecie. „Kerygmat jest dobrą nowiną o królestwie. Ono się już rozpoczęło. Zmartwychwstaniemy w dniu ostatnim. Ale wszystko zaczęło się od zmartwychwstania Jezusa, który umarł na krzyżu z miłości do nas” – mówił na swoim wykładzie podczas krakowskiego Forum Nowej Ewangelizacji, które odbyło się w listopadzie 2013 roku pod hasłem "CCC - Całą Ewangelię. Całym ciałem. Całemu światu".

Ks. dr Peter Hocken to człowiek wiary, teolog otwarty na działanie Ducha Świętego w każdym człowieku i całym Kościele, katolicki ksiądz zaangażowany w troskę o jedność chrześcijan - tak często określają go media. Jest m.in. historykiem Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej i ruchu zielonoświątkowego. Znany jest przede wszystkim jako apostoł na rzecz Nowej Ewangelizacji. Do Polski przyjedzie już po raz kolejny, tym razem na zaproszenie Apostolskiego Ruchu Wiary..