Jesteś w: Start / Strona główna / Festiwal Nadziei - pierwszy taki w Warszawie

Festiwal Nadziei - pierwszy taki w Warszawie

Franklin Graham - jeden z najsłynniejszych pastorów na świecie odwiedzi Polskę. Wizycie towarzyszyć będzie festiwal, jakiego nad Wisłą jeszcze nie było. Ma być dużo miłości, dobrej muzyki i oczywiście Ewangelii.

 

Chrześcijańskie festiwale ewangelizacyjne Franklina Grahama organizowane były już w wielu miastach świata. Przyszła kolej i na Warszawę. Gdzie i kiedy? Weekend 14 i 15 czerwca na stadionie Pepsi Arena Legia Warszawa.

Na całym świecie festiwale Franklina Grahama gromadzą tłumy chrześcijan. Wszystko wskazuje na to, że i tym razem będzie to wielkie ekumeniczne wydarzenie. Organizatorzy przewidują, że do stolicy przyjadą ludzie z całej Polski, głównie młodzież. Już teraz potrzebni są katoliccy wolontariusze - apeluje do nich sam metropolita warszawski ks. Kazimierz Kardynał Nycz.

Festiwal Nadziei: co, gdzie, kiedy?

Festiwal to przede wszystkim dwa dni zabawy i modlitwy. Franklin Graham wygłosi przesłanie nadziei i miłości, które płynie z Nowego Testamentu. Przemowom słynnego amerykańskiego pastora ewangelika towarzyszyć będą m.in. koncerty muzyki chrześcijańskiej. Zagrają zespoły The Tommy Coomes Band, Newboys oraz Michael W. Smith. Będzie też dużo modlitwy, a uczestnicy będą mieli szansę porozmawiać z członkami różnych wspólnot chrześcijańskich, w tym katolickich.

Choć organizatorami wydarzenia są protestanci, do wzięcia czynnego udziału w przygotowaniach zachęca sam ks. Kazimierz Kardynał Nycz. W liście otwartym do ewangelizatorów metropolita warszawski pisze: "Nie może tam zabraknąć Was - świadków żywej wiary młodego pokolenia". O pomoc w szukaniu wolontariuszy katolickich biskupów poprosili organizatorzy.

Tutaj znajdziesz wszystkie szczegółowe informacje na temat Festiwalu Nadziei oraz formularze zgłoszenia dla wolontariuszy.

Sprzedaż biletów ruszy wkrótce.

Kto to jest Franklin Graham?

Pastor Franklin Graham jest synem słynnego w USA ewangelisty Bille'go Grahama. Zdecydował, że pójdzie w ślady ojca i tak jak on będzie głosić ludziom Dobrą Nowinę o Bogu. Mówi o sobie: "Zostałem powołany do slumsów i fawel tego świata". Swoje pierwsze kazanie ewangelizacyjne wygłosił w 1989 r. Od tamtej pory regularnie prowadzi tak zwane  „Festiwale Franklina Grahama”. Organizuje je w różnych krajach dzięki Stowarzyszeniu Ewangelizacyjnemu Billy’ego Grahama. Przewodniczy także międzynarodowej chrześcijańskiej organizacji humanitarnej i ewangelizacyjnej Samaritan’s Purse.

Swoją misję ewangelizacyjną kontynuuje na całym świecie.  Spotkał się już z pięcioma prezydentami USA, a także z wieloma światowymi przywódcami w Europie, Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej. Głosił Ewangelię prawie ośmiu milionom ludzi w wielu miastach na całym świecie – od Tupelo w stanie Missisipi po Johannesburg w RPA.

Wejdź na YouTube i zobacz, czym są Festiwale Nadziei: https://www.youtube.com/watch?v=E8csILhd3L8.

Przygotowania - potrzebni wolontariusze!

Udział w czerwcowym Festiwalu Nadziei to nie wszystko. Idąc za apelem kardynała Nycza można dołączyć do grona "wolontariuszy kościoła katolickiego". Dlaczego warto się zaangażować? "Wiele osób, które słyszy tam Słowo Boże nawraca się i chce dalej szukać Boga. Dlatego chcemy, aby kościół katolicki wyszedł im na przeciw" - mówi ks.Roman Trzciński z parafii św. Jakuba. Młodzi ludzie z warszawskich wspólnot i duszpasterstw są potrzebni, aby rozmawiać i modlić się z ludźmi, którzy słysząc Słowo Boże zechcą oddać podczas festiwalu swoje życie Jezusowi Chrystusowi.

Ewangelizatorzy, działający w ramach różnych warszawskich wspólnot akademickich (m.in. Warszawski Zespół ds. nowej Ewangelizacji), już teraz planują swoją posługę. Zgodnie z zasadami festiwalu każdy z nich musi jednak przejść  wcześniej specjalne szkolenie. Jeśli Twoja wspólnota jeszcze się nie zgłosiła - zróbcie to jak najszybciej, jesteście potrzebni!

  • Szkolenie dla Instruktorów do spraw duszpasterstwa (czyli dla koordynatorów szkoleń w parafiach i wspólnotach) odbędzie się 8 marca w parafii św. Jakuba w Warszawie (Ochota – Plac Narutowicza), w sali św. Faustyny. Godz. 9.00-18.00. Tutaj przeczytasz więcej na ten temat,

Niebawem ruszą szkolenia w innych parafiach (szczegóły sprawdzaj na stronie festiwalu).

Oprócz szkoleń twórcy festiwalu proponują udział w różnych wydarzeniach poprzedzających festiwal. A wśród nich m.in.:

  • "Konferencję Młodzieżową FM419" dla młodych z całej Polski (11 i 12 kwietnia) oraz skierowaną specjalnie do kobiet konferencję pod hasłem "Niosąc nadzieję" (26 kwietnia). Na oba wydarzenia można się zapisywać już teraz przez stronę internetową festiwalnadziei.pl.

Na stronie zgłaszać się mogą również osoby, którą chcą dołączyć do chóru i wystąpić na scenie festiwalu.