Jesteś w: Start / Strona główna / Festiwal Nadziei: potrzebni wolontariusze!

Festiwal Nadziei: potrzebni wolontariusze!

Warszawski metropolita Kazimierz Kardynał Nycz osobiście zachęca młodych ewangelizatorów do posługiwania podczas Festiwalu Nadziei, który zbliża się wielkimi krokami. Chcesz głosić Słowo Boże razem z innymi albo zaśpiewać w chórze na festiwalowej scenie? Zgłoś się!


Festiwal Nadziei w Warszawie odbędzie się na stadionie Pepsi Arena Legia Warszawa w weekend 14-15 czerwca. Poprowadzi go amerykański pastor Franklin Graham, syn Bille'go Grahama - słynnego ewangelika, nazywanego "pastorem Ameryki". Na całym świecie festiwale Franklina Grahama przyciągają tłumy młodych ludzi. Wydarzenie ma charakter ekumeniczny.  Uczestnicy usłyszą Słowo Boże, będą mogli wziąć udział we wspólnych modlitwach i koncertach rockowych zespołów chrześcijańskich. Festiwalowi towarzyszy przesłanie nadziei płynącej z Ewangelii i Bożej miłości.

Udział w czerwcowym Festiwalu to nie wszystko. Już teraz potrzebni są wolontariusze. Warszawski metropolita - ks. Kazimierz Kardynał Nycz wystosował specjalny list-zaproszenie do warszawskich ewangelizatorów. Zachęca w nim młodzież do wzięcia udziału w przygotowaniach. "Nie może tam zabraknąć Was, świadków żywej wiary młodego pokolenia" - pisze.

Po co potrzebni są katoliccy wolontariusze na festiwalu organizowanym przez kościół protestancki? "Wiele osób, które słyszy tam Słowo Boże nawraca się i chce dalej szukać Boga. Dlatego chcemy, aby kościół katolicki wyszedł im na przeciw" - mówi ks. Roman Trzciński z parafii św. Jakuba. O pomoc księży i biskupów poprosili sami organizatorzy.

Młodzi z warszawskich wspólnot i duszpasterstw są potrzebni, aby rozmawiać i modlić się z ludźmi, którzy słysząc Słowo Boże podczas festiwalu chcą oddać swoje życie Jezusowi Chrystusowi.

"Wasza posługa jest niezastąpiona" - pisze w liście warszawski metropolita. "Przypomnijcie sobie, proszę, moment, kiedy stawaliście wobec osobistej decyzji wiary. Jak ważnym dla każdego z nas było, by był przy nas świadek wiary, który modlił się za nas i wspierał swoim świadectwem żywej relacji z Jezusem" - wyjaśnia.

Tutaj znajdziesz pełną treść zaproszenia ks. Kazimierza Kardynała Nycza, a także prośbę o wsparcie ewangelizacyjne od Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Nowej Ewangelizacji, podpisaną przez ks. Artura Godnarskiego.

Idąc za apelem kardynała Nycza można dołączyć do grona "wolontariuszy kościoła katolickiego". Ewangelizatorzy, działający w ramach różnych warszawskich wspólnot akademickich (m.in. Warszawski Zespół ds. nowej Ewangelizacji), już teraz planują swoją posługę. Zgodnie z zasadami festiwalu każdy z nich musi jednak przejść  wcześniej specjalne szkolenie. Jeśli Twoja wspólnota jeszcze się nie zgłosiła - zróbcie to jak najszybciej, jesteście potrzebni!

  • Szkolenie dla Instruktorów do spraw duszpasterstwa (czyli dla koordynatorów szkoleń w parafiach i wspólnotach) odbędzie się 8 marca w parafii św. Jakuba w Warszawie (Ochota – Plac Narutowicza), w sali św. Faustyny. Godz. 9.00-18.00. Tutaj przeczytasz więcej na ten temat,

Niebawem ruszą szkolenia w innych parafiach (szczegóły sprawdzaj na stronie festiwalu).

Oprócz szkoleń twórcy festiwalu proponują udział w różnych wydarzeniach poprzedzających festiwal. A wśród nich m.in.:

  • "Konferencję Młodzieżową FM419" dla młodych z całej Polski (11 i 12 kwietnia) oraz skierowaną specjalnie do kobiet konferencję pod hasłem "Niosąc nadzieję" (26 kwietnia). Na oba wydarzenia można się zapisywać już teraz przez stronę internetową festiwalnadziei.pl.

Na stronie zgłaszać się mogą również osoby, którą chcą dołączyć do chóru i wystąpić na scenie festiwalu.