Jesteś w: Start / Strona główna / Drugi Tydzień Misyjny – już tej wiosny

Drugi Tydzień Misyjny – już tej wiosny

Pospolita mobilizacja w Warszawie!


Projekt "Misji Miast” dla większości warszawskich parafii zakończył w kwietniu 2012 roku wraz z Tygodniem Ewangelizacji Warszawy - jego kulminacyjnym punktem. Tak zwany "Tydzień Misyjny" był bogaty w przeróżne katolickie "eventy" - wspólne modlitwy, konferencje, koncerty i czuwanie w całym mieście.

Ale to nie koniec ewangelizacji stolicy pod hasłem „Misji Miast”. Po rocznej przerwie Warszawski Zespół ds. Nowej Ewangelizacji, skupiający dziś 13 stołecznych wspólnot i ruchów katolickich, planuje kontynuację inicjatywy. W tym roku „Tydzień Misyjny” odbędzie się 24-1 czerwca.  

Tydzień Misyjny, który zjednoczył warszawskie środowisko ewangelizatorów – wspólnoty, ruchy katolickie, chrześcijańskie organizacje studenckie oraz całe duszpasterstwa akademickie i parafie – ma odbywać się regularnie, co roku, tak jak robi to już Bielsko Biała.

Co to jest „Tydzień Misyjny”?

Nie chodzi oczywiście o Tydzień Misyjny obchodzony przez kościół w całej Polsce w październiku po Niedzieli Misyjnej, ale o europejski projekt ewangelizacyjny „Misja Miast”, zapoczątkowany w Paryżu. „Misję Miast” zorganizowano w Warszawie w 2012 roku z inicjatywy Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza. Projekt nazwano "Misją Warszawy" a w jego przygotowanie włączyły się parafie i duszpasterstwa akademickie. Powstała wtedy grupa księży i świeckich opracowująca założenia programu.

„Tydzień Misyjny” był jednym z organizowanych w ramach projektu wydarzeń. Jego celem było dotarcie do wszystkich mieszkańców stolicy.

Podstawowe cele „Misji Miast” to zaangażowanie aktywnych parafian w ewangelizację, zwiększenie liczby osób wierzących i praktykujących, dotarcie do niewierzących oraz współpraca z ośrodkami akademickimi. Działania realizowane w ramach projektu są skierowane do trzech grup docelowych: parafii, środowiska akademickiego i wszystkich mieszkańców danego miasta.